joomla templates top joomla templates template joomla

V Flis Wiślany

włącz . Opublikowano w Włocławek samorząd

W dniu 23 czerwca br. do Włocławka przypłynęła grupa żeglarzy z Ligi Morskiej  i Rzecznej, która po raz V zorganizowała Flis Wiślany na trasie Wyszogród - Gdańsk.

Grupa stacjonowała na terenie RZGW oddział Włocławek, która  oficjalnie powitana została przez Pana Arkadiusza Horonziaka - Zastępcę Prezydenta Włocławka. Podczas spotkania zostały przekazane materiały promocyjne z Włocławka oraz flaga miejska. Przedstawiciele Urzędu Miasta Włocławek otrzymali pamiątkowe odznaki z okazji 90-lecia LMIR. Uczestnicy spotkania rozmawiali na temat Wisły i możliwości przywrócenia jej dawnej świetności w aspekcie żeglugi towarowej, pasażerskiej i sportów wodnych.

Celem, jaki przyświeca Lidze Morskiej i Rzecznej przy organizacji Flisu Wiślanego jest nawiązanie do dawnych tradycji staropolskich oraz promocja miast i gmin nadwiślańskich. Taka inicjatywa jak podkreślają sami organizatorzy ma na celu również aspekt wychowawczy. Grupa składa się bowiem w dużej mierze z młodzieży szkolnej, uczącej się podczas flisu o bezpieczeństwie na wodzie, ochronie środowiska i wód śródlądowych, żeglarstwa itp.