joomla templates top joomla templates template joomla

DZIEŃ DZIECKA W NASZYCH PLACÓWKACH

włącz . Opublikowano w Włocławek powiatowe

Tradycyjnie, jak co roku, w placówkach opiekuńczo – wychowawczych powiatu włocławskiego bardzo uroczyście obchodzono Dzień Dziecka. Wiele atrakcji dla swoich podopiecznych zapewnili dyrektorzy i pracownicy Domu Dziecka w Lubieniu Kujawskim oraz Zespołu Szkół Specjalnych i Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej  w Brzeziu.
            W Domu Dziecka wychowankowie obchodzili już swoje święto 29 maja, kiedy to w placówce pojawili się goście z AKZO NOBEL Włocławek, grupa Motórzystów z Włocławka oraz studenci z WSHE we Włocławku. Na ten dzień przygotowano mnóstwo atrakcji. Imprezę zainaugurowano przedstawieniem „Królewna Śnieżka”. W dalszej kolejności przeprowadzono gry i zabawy stolikowe, a na koniec odbyły się przejażdżki motocyklami i pieczenie kiełbasek przy ognisku.          
W Wielofunkcyjnej Placówce Opiekuńczo – Wychowawczej i Zespole Szkół Specjalnych w Brzeziu wychowankowie zaczęli świętować Dzień Dziecka od dnia 31 maja, kiedy to zorganizowano piknik rodzinny. Podopiecznych placówki odwiedziła liczna ekipa „Motórzystów” z Włocławka oraz grupa „Agality Psi Sport”. By uatrakcyjnić imprezę, organizatorzy przygotowali wiele gier i zabaw, które zakończył mecz siatkówki pomiędzy wychowankami placówki a „Motórzystami”. Na koniec wszyscy zasiedli przy wspólnym ognisku, piekli kiełbaski i podziwiali pokazy tresury psów. Wiele atrakcji czekało na dzieci także 1 czerwca. Na ten dzień przygotowano program artystyczny „Mamy prawa i obowiązki”, który przypomniał zarówno dzieciom, jak i dorosłym co jest ważne, aby w życiu codziennym było łatwiej. W dalszej części podopieczni mogli wziąć udział w zmaganiach sportowych oraz kalamburach i licznych konkursach.
            W Dniu Dziecka, tj. 1 czerwca obie placówki opiekuńczo – wychowawcze prowadzone przez Powiat Włocławski odwiedzili przedstawiciele Starosty Włocławskiego: Wicestarosta Kazimierz Kaca, radni powiatowi: Zdzisław Krzyżanowski i Zygmunt Wierzowiecki oraz naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Piotr Jacek Zbonikowski. Wychowankowie Domu Dziecka w Lubieniu Kujawskim i Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Brzeziu otrzymali upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe we Włocławku. W imieniu Starosty Włocławskiego przekazano sprzęt sportowy do gry w tenisa, koszykówkę, siatkówkę, unihokeja, piłkę nożną i in.