joomla templates top joomla templates template joomla

POWIATOWE ŚWIĘTO SPORTU W CHODCZU

włącz . Opublikowano w Włocławek powiatowe

    5 czerwca br. już po raz jedenasty odbyło się Powiatowe Święto Sportu. Tegoroczną imprezę Starostwo Powiatowe we Włocławku zorganizowało przy współudziale Zespołu Szkół im. Władysława Reymonta w Chodczu.
Tradycyjnie imprezę rozpoczęto przemarszem i prezentacją wszystkich zgłoszonych drużyn szkolnych. Zawodników poprowadził Sędzia Główny Grzegorz Tomasik. Uroczystego otwarcia XI Powiatowego Święta Sportu dokonał Starosta Włocławski Jan Ambrożewicz.
      W zawodach startowało ok. 160 uczniów i uczennic z 8 szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu włocławskiego: Zespół Szkół w Lubrańcu; Zespół Szkół w Lubrańcu -Marysinie; Zespół Szkół w Chodczu, LO w Kowalu, Zespół Szkół w Starym Brześciu wspólnie z Zespołem Szkół i RCKU w Starym Brześciu, Zespół Szkół w Izbicy Kujawskiej, Zespół Szkół w Kowalu oraz Społeczne LO w Choceniu.    
Niestety pogoda nie rozpieszczała w tym roku naszych zawodników. Jednak ani przelotny deszcz ani silny wiatr nie przeszkodziły w przeprowadzeniu wszystkich zaplanowanych na ten dzień konkurencji sportowych.
Młodzi sportowcy wzięli udział w zawodach lekkoatletycznych oraz w grach i zabawach rekreacyjno – sportowych. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta starowali w biegu na 100, 400 i 800 m. oraz oddawali rzuty piłeczka palantową. Zabawy drużynowe stały się jak zwykle okazją do wykazania się szybkością, zwinnością i sprawnością ruchową. Takie gry, jak wyścigi w workach, bieg z oponą czy przeciąganie liny zapewniły kibicującym dobrą zabawę i wywołały salwy śmiechu.
Na zakończenie XI Powiatowego Święta Sportu rozegrano mecz piłki nożnej pomiędzy reprezentacją samorządowców Powiatu Włocławskiego oraz Miasta i Gminy Chodecz a reprezentacją uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu włocławskiego. Tym razem młodość ustąpiła doświadczeniu starszych kolegów. Samorządowcy pokonali uczniów z wynikiem 5 : 3. Wszyscy uczestnicy meczu odebrali z rąk Starosty Włocławskiego pamiątkowe dyplomy.
Atrakcją tegorocznej imprezy były pokazy sprzętu policyjnego oraz występy artystyczne uczennic ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Chodczu.
            Nagrody, puchary i okolicznościowe dyplomy wręczali przedstawiciele władz Powiatu Włocławskiego oraz Miasta i Gminy Chodecz.
       Zaproszenia przyjęli i w święcie sportu uczestniczyli: Radny Sejmiku Województwa Kujawsko – Pomorskiego Sławomir Kopyść, Przewodniczący Rady Powiatu we Włocławku Stanisław Budzyński, Starosta Włocławski Jan Ambrożewicz, Przewodnicząca Rady Miasta i Gminy Chodecz Halina Krajewska, Burmistrz Miasta i Gminy Chodecz Kazimierz Sawiński, radni powiatowi i gminni oraz dyrektorzy szkół, których reprezentacje wzięły udział w zawodach.
Młodzieży dziękujemy za udział w zawodach oraz wzorową postawę sportową. Szczególne podziękowania kierujemy do Burmistrza Miasta i Gminy Chodecz, dyrekcji i pracowników Zespołu Szkół im. Władysława Reymonta w Chodczu oraz całego zespołu sędziowskiego.
 
Wyniki drużynowe zawodów:
I       miejsce - Zespół Szkół w Lubrańcu – Marysinie;
II     miejsce - Zespół Szkół w Chodczu;
III    miejsce - Zespół Szkół w Starym Brześciu wraz
       z Zespołem Szkół  i RCKU w Starym Brześciu;
IV    miejsce - Zespół Szkół w Kowalu;
V     miejsce - Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Choceniu;
VI    miejsce - Liceum Ogólnokształcące w Kowalu;
VII miejsce - Zespół Szkół w Izbicy Kujawskiej;
VIII miejsce - Zespół Szkół w Lubrańcu.
 
Skład drużyn biorących udział w meczu piłki nożnej:
I Samorządowcy
POWIAT WŁOCŁAWSKI reprezentowali:
Jadwiga Fijałkowska – KAPITAN DRUŻYNY
Stanisław Budzyński
Jerzy Donajczyk
Marek Jaskulski
Zdzisław Krzyżanowski
Roman Gołębiewski
Bogdan Domżalski
Piotr Jabłoński
Marek Kaźmierski
Rafał Jankowski
MIASTO I GMINĘ CHODECZ reprezentowali:
Jerzy Stempczyński
Jarosław Woźniak
Ireneusz Krüger
Paweł Mikorski
Tomasz Dekrewicz
 
II Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych
Hubert Nejman (SLO Choceń) – KAPITAN DRUŻYNY
Krystian Kalinowski (SLO Choceń)
Roman Rybiński (ZS w Izbicy Kujawskiej)
Miłosz Pawłowski (ZS i RCKU w Starym Brześciu)
Paweł Daroszewski (ZS w Lubrańcu)
Adam Desecki (ZS w Lubrańcu – Marysinie)
Mirosław Wasielewski (ZS w Kowalu)
Łukasz Dziedzic – Kamiński (LO w Kowalu)
Artur Cichacz (ZS w Chodczu)
Artur Witczak (ZS w Chodczu)
Bartłomiej Jędrusiak (ZS w Chodczu)