joomla templates top joomla templates template joomla

W sobotę Browar B. zaprasza na wystawę „Istność” grupy 0+

wloclawek.pl włącz . Opublikowano w Włocławek samorząd

Ekspozycja to wspólna wypowiedź trzech różnych osobowości, artystek tworzących grupę 0+: Tamary Sass, Anny Frąckowicz i Izabeli Łapińskiej. Mają zbliżone zainteresowania, cechuje je podobna, nienasycona dociekliwość oraz jakość plastycznego warsztatu. Odmienność uprawianych przez nie dyscyplin (grafika, fotografia, formy rzeźbiarskie wykonane przy pomocy włókien) oraz zróżnicowanie środków nie stanowiły przeszkody dla wykreowania spójnego, choć zróżnicowanego, obrazu człowieka nękanego niepokojem istnienia. 

„Leśne odbicia luster”. Galeria Sztuki Współczesnej otworzy dziś w Małym Salonie wystawę Zygmunta Prondzyńskiego

wloclawek.pl włącz . Opublikowano w Włocławek kulturalne

Autora od wielu lat inspiruje przyroda Borów Tucholskich. Woda, wiatr i światło w śródleśnych jeziorach, strumykach, rozlewiskach kreują zaskakujące obrazy. Motywami prezentowanych zdjęć będą odbicia roślinności, gałęzi czy kamieni w tafli wody. Warto dodać, że Zygmunt Prondzyński jest pomysłodawcą i współtwórcą wystaw fotograficznych ” Owady” (2011) i „Ptaki”(2012) w Galerii Sztuki Współczesnej.

Zawodnicy włocławskiego klubu pożeglowali na medal

wloclawek.pl włącz . Opublikowano w Włocławek sport

W zakończonych w niedzielę Mistrzostwach Bazy Mrągowo, klubu przy szkole mistrzostwa sportowego w żeglarstwie, wystartowali zawodnicy KS AQUA Włocławek. W klasie optymist wystartowało 7 zawodników, medal złoty zdobyła Marta Lewandowska w klasyfikacji do lat 9. Marta była najmłodszą żeglarką w całej ekipie, przygodę z żaglami rozpoczęła dopiero w maju tego roku.

Trwają prace w schronisku dla zwierząt

wloclawek.pl włącz . Opublikowano w Włocławek samorząd

W ciągu najbliższych kilku tygodni sporo się zmieni we włocławskim schronisku przy ul. Przemysłowej. Zakończyły się już prace związane z czyszczeniem rynien, wyremontowano schody przy budynku administracyjnym, przygotowano podłoże do wylania betonowych posadzek w boksach.

EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA 2015

gmina.wloclawek.pl włącz . Opublikowano w Włocławek gminne

Gminny Ośrodek Kultury z siedzibą w Kruszynie zorganizował Europejskie Dni Dziedzictwa 2015. Tegoroczne święto odbyło się 19 września, a towarzyszyło im hasło: „Utracone dziedzictwo. Ginące zawody rzemieślnicze na przykładzie garncarstwa, rzeźbiarstwa, tkactwa, haftowania, koronkarstwa, wikliniarstwa, malarstwa i innych zapomnianych robót ręcznych wykonywanych dawniej w gospodarstwach domowych”.

Trwa nabór prac do VIII Triennale Plastyki Włocławskiej

wloclawek.pl włącz . Opublikowano w Włocławek kulturalne

Jest to największe przedsięwzięcie z dziedziny profesjonalnej plastyki w regionie kujawsko - dobrzyńskim. Celem Triennale jest aktywizacja środowiska artystów, konfrontacja postaw twórczych, a także zaprezentowanie włocławskiej publiczności najnowszej twórczości plastyków z regionu.

Gdzie można kupić gałęzie na opał? MZUKiD informuje: w Leśniczówce Dąbrówce!

wloclawek.pl włącz . Opublikowano w Włocławek samorząd

Miejski Zarząd Usług Komunalnych i Dróg prowadzi sprzedaż drewna, które jest dostępne na terenie Leśniczówki Dąbrówki. Obecnie można kupić drewno sosnowe, a także drewno brzozy, robinii akacjowej, topoli, wierzby, lipy, kasztanowca i klonu jesionolistnego. W sprzedaży są również gałęzie opałowe krzesane. 

Inwestycje we Włocławku. Drogowcy utwardzają drogi na kilku osiedlach

wloclawek.pl włącz . Opublikowano w Włocławek samorząd

Prace przewidziane na ten rok obejmują 10 ulic. Są to drogi zlokalizowane w Śródmieściu, na Południu, Zawiślu i Michelinie. Wykonawca robót utwardzi między innymi ulicę Parkową na odcinku od ul. Kościelnej do ul. Botanicznej, ulicę Łosią na odcinku od al. Jana Pawła II do ul. Zachodniej, ulicę Żwirki i Wigury.

40 LAT JESIENI NA PAŁUKACH

gmina.wloclawek.pl włącz . Opublikowano w Włocławek gminne

"Jesień na Pałukach" to najstarsza i największa tego typu impreza w Polsce Północnej. Organizowane w ramach „Jesieni na Pałukach” są: Zjazd Twórców Ludowych, Jarmark Sztuki Ludowej i Przegląd Kapel i Gawędziarzy Ludowych. W tym roku do Żnina przybyli twórcy z Wielkopolski, Kujaw, Pomorza, Krajny, Borów Tucholskich i Pałuk.

Jutro w Urzędzie Miasta stanie mobilne stanowisko ZIP

wloclawek.pl włącz . Opublikowano w Włocławek wiadomości

Kujawsko-Pomorski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia informuje, że w piątek 25 września w Urzędzie Miasta przy Zielonym Rynku (sala nr 5 na parterze budynku głównego) w godzinach 09.00-12.30 będzie do dyspozycji mieszkańców mobilne stanowisko, wydające uprawnienia do Zintegrowanego Informatora Pacjenta.

Biblioteka zaprasza na wieczór artystyczno-literacki

wloclawek.pl włącz . Opublikowano w Włocławek kulturalne

Dziś o godz. 17.00 w Sali Kameralnej MBP przy ul. Warszawskiej rozpocznie się spotkanie pt. "Głupi Żydek". W programie promocja książki "Utkane sercem włocławskim Żydom". Wystąpią: Mirosława Stojak, Danuta Czerwińska-Murawska oraz uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych.