joomla templates top joomla templates template joomla

40 LAT JESIENI NA PAŁUKACH

gmina.wloclawek.pl włącz . Opublikowano w Włocławek gminne

"Jesień na Pałukach" to najstarsza i największa tego typu impreza w Polsce Północnej. Organizowane w ramach „Jesieni na Pałukach” są: Zjazd Twórców Ludowych, Jarmark Sztuki Ludowej i Przegląd Kapel i Gawędziarzy Ludowych. W tym roku do Żnina przybyli twórcy z Wielkopolski, Kujaw, Pomorza, Krajny, Borów Tucholskich i Pałuk.

EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA 2015

gmina.wloclawek.pl włącz . Opublikowano w Włocławek gminne

Gminny Ośrodek Kultury z siedzibą w Kruszynie zorganizował Europejskie Dni Dziedzictwa 2015. Tegoroczne święto odbyło się 19 września, a towarzyszyło im hasło: „Utracone dziedzictwo. Ginące zawody rzemieślnicze na przykładzie garncarstwa, rzeźbiarstwa, tkactwa, haftowania, koronkarstwa, wikliniarstwa, malarstwa i innych zapomnianych robót ręcznych wykonywanych dawniej w gospodarstwach domowych”.

Wykład „Sukienka jako obraz”

wloclawek.pl włącz . Opublikowano w Włocławek kulturalne

Dziś o godz. 17.00 w Galerii Sztuki Współczesnej odbędzie się wykład „Sukienka jako obraz”

Przystań nad Wisłą przy ul. Piwnej od dziś wznawia zajęcia POWER JUMP

wloclawek.pl włącz . Opublikowano w Włocławek sport

Są to ćwiczenia z wykorzystaniem trampoliny. Można je było obserwować np. podczas pikniku „Na zdrowie”, który 1 września miał miejsce na Starym Rynku. Zajęcia wzmacniają mięśnie, poprawiają układ sercowo-naczyniowy, stymulują procesy trawienne. 

Łukasz Zbonikowski rezygnuje z członkostwa w PiS, ale nie ze startu w wyborach do Sejmu

Tomasz Węgrzyn/eSerwis.info włącz . Opublikowano w Włocławek wiadomości

W dniu dzisiejszym na oficjalnym profilu internetowym poseł Łukasz Zbonikowski poinformował o rezygnacji z członkostwa w Prawie i Sprawiedliwości. Przypomnijmy, że poseł po ukazaniu się prasowych informacji został zawieszony w prawach członka. Jednocześnie zwrócono się do niego z apelem aby zrezygnował z kandydowania, czego jednak nie uczynił informując, że "Takie działanie wcale nie byłoby honorowe, lecz słabe i tchórzowskie, a wręcz byłoby przyznaniem się do winy".

Podziękowania dla Starostwa Powiatowego

powiat.wloclawski.pl włącz . Opublikowano w Włocławek powiatowe

Podziękowania dla Starostwa Powiatowego we Włocławku za udział w konkursie „Najciekawsze Stoisko Powiatu/Lokalnej Grupy Działania”, zorganizowanym w ramach Dożynek Województwa Kujawsko – Pomorskiego i Diecezji Toruńskiej.

Jutro w Urzędzie Miasta stanie mobilne stanowisko ZIP

wloclawek.pl włącz . Opublikowano w Włocławek wiadomości

Kujawsko-Pomorski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia informuje, że w piątek 25 września w Urzędzie Miasta przy Zielonym Rynku (sala nr 5 na parterze budynku głównego) w godzinach 09.00-12.30 będzie do dyspozycji mieszkańców mobilne stanowisko, wydające uprawnienia do Zintegrowanego Informatora Pacjenta.

Biblioteka zaprasza na wieczór artystyczno-literacki

wloclawek.pl włącz . Opublikowano w Włocławek kulturalne

Dziś o godz. 17.00 w Sali Kameralnej MBP przy ul. Warszawskiej rozpocznie się spotkanie pt. "Głupi Żydek". W programie promocja książki "Utkane sercem włocławskim Żydom". Wystąpią: Mirosława Stojak, Danuta Czerwińska-Murawska oraz uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych.

Narodowy Dzień Sportu 2015.

wloclawek.pl włącz . Opublikowano w Włocławek sport

Narodowy Dzień Sportu 2015. Włocławek po raz pierwszy weźmie udział w ogólnopolskiej akcji 

Proces właściciela psów, które pogryzły kobietę.

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Włocławek wiadomości

Rany już się zabliźniły, ale nadal potrzebna jest intensywna i długotrwała rehabilitacja. W styczniu pani Katarzyna została dotkliwie pogryziona przez sforę psów. Dzisiaj ruszył proces ich właściciela. Jednak szanse na uzyskanie odszkodowania i ewentualnej renty są niewielkie, bo oskarżony nie pracuje i nie ma majątku.

Dożynki Województwa Kujawsko - Pomorskiego

powiat.wloclawski.pl włącz . Opublikowano w Włocławek powiatowe

Dnia 6 września 2015 roku reprezentacja Powiatu Włocławskiego brała udział w Dożynkach Województwa Kujawsko Pomorskiego i Diecezji Toruńskiej, które odbyły się na terenie Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim. Wieniec do uroczystego korowodu dożynkowego przygotowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Rakutowie, gmina Kowal.

Inwestycje we Włocławku. Rusza przebudowa dróg powiatowych

wloclawek.pl włącz . Opublikowano w Włocławek samorząd

Pierwszymi ulicami, na których rozpoczną się prace będą ul. Chmielna i al. Jana Pawła II. Niebawem wykonawca rozpocznie ustawianie znaków tymczasowej organizacji ruchu, a w połowie tygodnia rozpocznie frezowanie nawierzchni. Rozpoczęcie prac na ul. Płockiej i ul. Związków Zawodowych planowane jest w kolejnym tygodniu.