joomla templates top joomla templates template joomla

Gdzie można kupić gałęzie na opał? MZUKiD informuje: w Leśniczówce Dąbrówce!

wloclawek.pl włącz . Opublikowano w Włocławek samorząd

Miejski Zarząd Usług Komunalnych i Dróg prowadzi sprzedaż drewna, które jest dostępne na terenie Leśniczówki Dąbrówki. Obecnie można kupić drewno sosnowe, a także drewno brzozy, robinii akacjowej, topoli, wierzby, lipy, kasztanowca i klonu jesionolistnego. W sprzedaży są również gałęzie opałowe krzesane. 

Zawodnicy włocławskiego klubu pożeglowali na medal

wloclawek.pl włącz . Opublikowano w Włocławek sport

W zakończonych w niedzielę Mistrzostwach Bazy Mrągowo, klubu przy szkole mistrzostwa sportowego w żeglarstwie, wystartowali zawodnicy KS AQUA Włocławek. W klasie optymist wystartowało 7 zawodników, medal złoty zdobyła Marta Lewandowska w klasyfikacji do lat 9. Marta była najmłodszą żeglarką w całej ekipie, przygodę z żaglami rozpoczęła dopiero w maju tego roku.

Trwają prace w schronisku dla zwierząt

wloclawek.pl włącz . Opublikowano w Włocławek samorząd

W ciągu najbliższych kilku tygodni sporo się zmieni we włocławskim schronisku przy ul. Przemysłowej. Zakończyły się już prace związane z czyszczeniem rynien, wyremontowano schody przy budynku administracyjnym, przygotowano podłoże do wylania betonowych posadzek w boksach.

EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA 2015

gmina.wloclawek.pl włącz . Opublikowano w Włocławek gminne

Gminny Ośrodek Kultury z siedzibą w Kruszynie zorganizował Europejskie Dni Dziedzictwa 2015. Tegoroczne święto odbyło się 19 września, a towarzyszyło im hasło: „Utracone dziedzictwo. Ginące zawody rzemieślnicze na przykładzie garncarstwa, rzeźbiarstwa, tkactwa, haftowania, koronkarstwa, wikliniarstwa, malarstwa i innych zapomnianych robót ręcznych wykonywanych dawniej w gospodarstwach domowych”.

Wykład „Sukienka jako obraz”

wloclawek.pl włącz . Opublikowano w Włocławek kulturalne

Dziś o godz. 17.00 w Galerii Sztuki Współczesnej odbędzie się wykład „Sukienka jako obraz”

Przystań nad Wisłą przy ul. Piwnej od dziś wznawia zajęcia POWER JUMP

wloclawek.pl włącz . Opublikowano w Włocławek sport

Są to ćwiczenia z wykorzystaniem trampoliny. Można je było obserwować np. podczas pikniku „Na zdrowie”, który 1 września miał miejsce na Starym Rynku. Zajęcia wzmacniają mięśnie, poprawiają układ sercowo-naczyniowy, stymulują procesy trawienne. 

Inwestycje we Włocławku. Drogowcy utwardzają drogi na kilku osiedlach

wloclawek.pl włącz . Opublikowano w Włocławek samorząd

Prace przewidziane na ten rok obejmują 10 ulic. Są to drogi zlokalizowane w Śródmieściu, na Południu, Zawiślu i Michelinie. Wykonawca robót utwardzi między innymi ulicę Parkową na odcinku od ul. Kościelnej do ul. Botanicznej, ulicę Łosią na odcinku od al. Jana Pawła II do ul. Zachodniej, ulicę Żwirki i Wigury.

40 LAT JESIENI NA PAŁUKACH

gmina.wloclawek.pl włącz . Opublikowano w Włocławek gminne

"Jesień na Pałukach" to najstarsza i największa tego typu impreza w Polsce Północnej. Organizowane w ramach „Jesieni na Pałukach” są: Zjazd Twórców Ludowych, Jarmark Sztuki Ludowej i Przegląd Kapel i Gawędziarzy Ludowych. W tym roku do Żnina przybyli twórcy z Wielkopolski, Kujaw, Pomorza, Krajny, Borów Tucholskich i Pałuk.

Jutro w Urzędzie Miasta stanie mobilne stanowisko ZIP

wloclawek.pl włącz . Opublikowano w Włocławek wiadomości

Kujawsko-Pomorski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia informuje, że w piątek 25 września w Urzędzie Miasta przy Zielonym Rynku (sala nr 5 na parterze budynku głównego) w godzinach 09.00-12.30 będzie do dyspozycji mieszkańców mobilne stanowisko, wydające uprawnienia do Zintegrowanego Informatora Pacjenta.

Biblioteka zaprasza na wieczór artystyczno-literacki

wloclawek.pl włącz . Opublikowano w Włocławek kulturalne

Dziś o godz. 17.00 w Sali Kameralnej MBP przy ul. Warszawskiej rozpocznie się spotkanie pt. "Głupi Żydek". W programie promocja książki "Utkane sercem włocławskim Żydom". Wystąpią: Mirosława Stojak, Danuta Czerwińska-Murawska oraz uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych.

Narodowy Dzień Sportu 2015.

wloclawek.pl włącz . Opublikowano w Włocławek sport

Narodowy Dzień Sportu 2015. Włocławek po raz pierwszy weźmie udział w ogólnopolskiej akcji 

Proces właściciela psów, które pogryzły kobietę.

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Włocławek wiadomości

Rany już się zabliźniły, ale nadal potrzebna jest intensywna i długotrwała rehabilitacja. W styczniu pani Katarzyna została dotkliwie pogryziona przez sforę psów. Dzisiaj ruszył proces ich właściciela. Jednak szanse na uzyskanie odszkodowania i ewentualnej renty są niewielkie, bo oskarżony nie pracuje i nie ma majątku.