joomla templates top joomla templates template joomla

KLUB RADNYCH WSPÓLNOTY SAMORZĄDOWEJ POWIATU WŁOCŁAWSKIEGO

powiat.wloclawski.pl włącz . Opublikowano w Włocławek powiatowe

altW dniu 7 grudnia 2010 roku, zgodnie z art. 18 ustawy o samorządzie powiatowym i § 57 Statutu Powiatu Włocławskiego, utworzony został Klub Radnych Wspólnoty Samorządowej Powiatu Włocławskiego. W skład Klubu wchodzą: 1. Stanisław Budzyński, 2. Tomasz Chymkowski, 3. Jerzy Donajczyk, 4. Jadwiga Fijałkowska, 5. Marek Jaskulski, 6. Kazimierz Kaca, 7. Ewa Kończyńska, 8. Wiktor Muratow, 9. Jerzy Pawłowski 10. Zygmunt Wierzowiecki

Fundusze unijne pomagają w walce z bezrobociem

wloclawek.pl włącz . Opublikowano w Włocławek wiadomości

altWłocławek jest regionalnym liderem w pozyskiwaniu środków unijnych w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Na dzień dzisiejszy jest to kwota 2266 zł. Pieniądze te są nie tylko przeznaczone na budowę dróg, nowych placów, czy przystani wodnych. Znaczna ich część skierowana jest na działania pomagające walczyć z bezrobociem, m.in. poprzez aktywizację mieszkańców, podnoszenie ich kwalifikacji i ułatwienie im rozpoczęcia działalności gospodarczej.

Od środy, 8 grudnia, będzie czynne lodowisko

wloclawek.pl włącz . Opublikowano w Włocławek wiadomości

altOd najbliższej środy – 8 grudnia – będzie czynne miejskie lodowisko, zlokalizowane na placu przy ul. Wiejskiej 29 ( przy Szkole Podstawowej nr 12 ). Organizatorzy zapraszają codziennie od godziny 9.00 do 21.15. Ceny biletów wynoszą: normalny – 7 zł, ulgowy – 3,5 zł, ostrzenie łyżew – 5 zł, wypożyczenie łyżew – 5 zł. W tym roku jedna sesja na lodowisku będzie trwała 70 minut. Tyle czasu będzie można spędzić jednorazowo na tafli. Lodowisko będzie czynne do końca ferii zimowych, tj. do 28 lutego 2011 roku.

We Włocławku powstanie zakład opieki pielęgnacyjnej

wloclawek.pl włącz . Opublikowano w Włocławek wiadomości

altPrezydent Włocławka przekazał Miejskiemu Zespołowi Opieki Zdrowotnej część gruntu oraz budynek po Gimnazjum nr 1 przy ul. Żeromskiego. Powstanie tam placówka, w której będą mogły przebywać długoterminowo przewlekle chore osoby. Dziś Prezes MZOZ podpisał umowę z wykonawcą gruntownej przebudowy tego obiektu. W sierpniu 2011 roku przy ul. Żeromskiego zostanie oddany do użytku zakład opieki pielęgnacyjnej.

Dziś rozpoczyna się okres zimowego utrzymania jezdni i ścieżek rowerowych we Włocławku

wloclawek.pl włącz . Opublikowano w Włocławek wiadomości

altDziś, tj. 15 listopada, rozpoczyna się okres zimowego utrzymania jezdni i ścieżek rowerowych na terenie miasta. Wykonawcą zadania, wyłonionym w trybie przetargu, jest Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej „Saniko”. Zgodnie z umową, zimowe utrzymanie włocławskich ulic i ścieżek rowerowych, obejmie sezony: od 15.11.2010 r. do 15.03.2011r. oraz od 15.11.2011r. do 15.03.2012 r. Zakres zimowego utrzymania to m.in.: usuwanie śniegu i lodu z jezdni, zatok autobusowych i ścieżki rowerowej

UDZIAŁ STAROSTY WŁOCŁAWSKIEGO W UROCZYSTEJ CEREMONII POŚWIĘCENIA I OTWARCIA BOISKA WIELOFUNKCYJNEG

powiat.wloclawski.pl/ włącz . Opublikowano w Włocławek powiatowe

altWydział Rozwoju Lokalnego, Integracji Europejskiej i Promocji informuje, że w dniu 21 października br. przy Publicznej Szkole Podstawowej w Lubrańcu został oddany do użytku nowy kompleks boiska wielofunkcyjnego. Powstał on dzięki zabiegom i staraniom władz samorządowych Miasta i Gminy Lubrańca. W uroczystej ceremonii otwarcia nowego obiektu uczestniczył Starosta Włocławski Jan Ambrożewicz , Przewodniczący Rady Powiatu we Włocławku Stanisław Budzyński oraz Jerzy Pawłowski Radny Rady Powiatu Włocławskiego.

Nabór kandydatów na Rachmistrzów Spisowych

gmina.wloclawek.pl włącz . Opublikowano w Włocławek gminne

altWójt Gminy Włocławek informuje, iż do dnia 06 grudnia 2010 r. do dnia 20 grudnia 2010 r. prowadzi nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych. Rachmistrzem spisowym może zostać osoba: * pełnoletnia posiadająca co najmniej średnie wykształcenie i wykazująca się bardzo dobrą znajomością języka polskiego, * posiadająca dobrą znajomość obsługi komputera, * posiadająca również znajomość funkcjonowania systemu GPS oraz praktyczne wykorzystanie map cyfrowych,

POWIATOWE BIEGI NA ORIENTACJĘ

powiat.wloclawski.pl włącz . Opublikowano w Włocławek powiatowe

altW dniu 6 listopada br. odbyła się kolejna już edycja Powiatowych Biegów na Orientację. Jak co roku głównym organizatorem tej imprezy był Hufiec ZHP Włocławek Powiat przy wsparciu finansowym Zarządu Powiatu we Włocławku oraz Urzędu Gminy Choceń. W tegorocznych biegach udział wzięło ponad 100 uczestników startujących w trzech kategoriach wiekowych: zuchowej, harcerskiej i starszoharcerskiej.

Program współpracy z organizacjami pozarządowymi na 2011 rok

wloclawek.pl włącz . Opublikowano w Włocławek wiadomości

altUchwałą Rady Miasta z 10 listopada br. został zatwierdzony „Program współpracy Gminy Miasto Włocławek z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2011 rok”. Dokument precyzuje sposoby i formy współpracy miasta z ngo-sami, w tym zadania priorytetowe w zakresie: pomocy społecznej, ochrony i promocji zdrowia,

Kotyliony na 11 listopada: Prezydent Włocławka wystosował list do szkół

wloclawek.pl włącz . Opublikowano w Włocławek wiadomości

altPrezydent Włocławka Andrzej Pałucki prosi przedszkolaków i uczniów szkół, by na Święto Niepodległości – 11 listopada – wykonali okolicznościowe kotyliony. Jest to idea, którą zaproponowali polskim szkołom: Prezydent RP Bronisław Komorowski oraz Minister Edukacji Narodowej, Katarzyna Hall. Prezydent Włocławka uważa, że jest to pomysł godny rozpowszechnienia, gdyż uczniowie będą mieli okazję nie tylko do wyrażenia ekspresji twórczej, ale przede wszystkim stworzą ważne i piękne symbole, upamiętniające ofiarę polskiego narodu w walce o wolność i demokrację.

We włocławskich szkołach oddano do użytku wewnątrzszkolne miejsca zabaw

wloclawek.pl włącz . Opublikowano w Włocławek wiadomości

altW 9 włocławskich szkołach podstawowych (SP nr 2, 7, 10, 11, 12, 14, 18, 22, 23) i Zespole Szkół Nr 3 oddano do użytku wewnątrzszkolne miejsca zabaw dla dzieci klas I-III – poinformował Wydział Oświaty, Sportu i Turystyki UM. Środki na ten cel w wysokości 101 889,40 zł pozyskane zostały przez Gminę Miasto Włocławek w ramach Rządowego programu pn. „Radosna szkoła”.

Włocławska Strefa Rozwoju Gospodarczego wywalczyła tytuł „Grunt na medal”: jesteśmy najlepsi

wloclawek.pl włącz . Opublikowano w Włocławek wiadomości

altDziś prezydent Włocławka Andrzej Pałucki odbierze w Warszawie certyfikat i tytuł „Grunt na medal”, jaki otrzymała Włocławska Strefa Rozwoju Gospodarczego – Park Przemysłowo-Technologiczny. Miejska inwestycja, która powstaje przy ul. Wiklinowej, w sąsiedztwie Anwilu SA, to regionalny zwycięzca tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu „Grunt na medal”. W tym roku do konkursu, organizowanego przez Państwową Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych w Warszawie we współpracy z marszałkami województw.