joomla templates top joomla templates template joomla

Warsztaty interpersonalne

wloclawek.pl włącz . Opublikowano w Włocławek kulturalne

Warsztaty interpersonalne. Miejsce imprezy: Miejska Biblioteka Publiczna. Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. Zdzisława Arentowicza.

Obwieszczenie Wojewody Kujawsko-Pomorskiego

wloclawek.pl włącz . Opublikowano w Włocławek samorząd

OBWIESZCZENIE WOJEWODY KUJAWSKO-POMORSKIEGO
o wydaniu decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej.

Piasek po wymianie

wloclawek.pl włącz . Opublikowano w Włocławek wiadomości

Zakończyła się wymiana piasku w piaskownicach usytuowanych w parku Łokietka i Sienkiewicza, poinformował Wydział Gospodarki Komunalnej UM. Piasek wymieniony został także w piaskownicach znajdujących się na miejskich placach zabaw, tj. na Zielonym Rynku, Zakręcie i przy ul. Wienieckiej.

Ogłoszenie Prezydenta Miasta Włocławek

wloclawek.pl włącz . Opublikowano w Włocławek samorząd

Prezydent Miasta Włocławek działając na podstawie art. 6 ustawy z dnia 7 września 2007 r. o ujawnianiu w księgach wieczystych prawa własności nieruchomości Skarbu Państwa oraz jednostek samorządu terytorialnego  (Dz. U. Nr 191, poz. 1365 ze zm.) informuje właścicieli nieruchomości położonych w granicach administracyjnych miasta Włocławek o potrzebie sprawdzenia zgodności ksiąg wieczystych z rzeczywistym stanem prawnym.

Obchody 50-lecia Aeroklubu Włocławskiego

powiat.wloclawski.pl włącz . Opublikowano w Włocławek wiadomości

            1 maja 2009 r. na lotnisku w Kruszynie odbyły się uroczystości 50-lecia Aeroklubu Włocławskiego. Podczas imprezy uroczyście zaingurowano sezon lotniczy 2009 oraz odsłonięto tablicę upamiętniajacą patrona Aeroklubu Włocławskiego ppłk pil. Stanisława Skarżyńskiego.

Włocławska „schetynówka” w budowie

wloclawek.pl włącz . Opublikowano w Włocławek wiadomości

Rozpoczęła się budowa ulicy Planty II na odcinku od skrzyżowania z ul. Wiejską do skrzyżowania z ul. Kapitulną. Remont będzie kosztował 5,4 mln zł, jednak połowę tej kwoty pokryje dofinansowanie z budżetu państwa w ramach „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011” zwanego potocznie „Schetynówką”, od nazwiska pomysłodawcy - ministra spraw wewnętrznych i administracji Grzegorza Schetyny.

Film o Stanisławie Zagajewskim - reżyseria Roman Wikieł

wloclawek.pl włącz . Opublikowano w Włocławek kulturalne

Cykl prezentacji ostatniego filmu o zmarłym artyście rzeźbiarzu Stanisławie Zagajewskim: „Stanisław Zagajewski”- Reżyseria Roman Wikieł Produkcja Polskie Wydawnictwo Audiowizualne, 2006r. Projekcje filmu będą odbywały się na wystawie stałej rzeźb Stanisława Zagajewskiego w gmachu „Zbiorów Sztuki” przy ul. Zamczej 10/12. Dla grup zorganizowanych : Prezentacje będą odbywały się w godzinach pracy Muzeum (kwiecień-czerwiec), po wcześniejszym umówieniu przy zgłoszeniu od 25 do 50 osób.

Program profilaktyczny dla społeczności romskiej

wloclawek.pl włącz . Opublikowano w Włocławek wiadomości

Około 150 osób skorzysta z Regionalnego Programu Profilaktyki Zdrowotnej dla Społeczności Romskiej, realizowanego i finansowanego przez kujawsko – pomorski Urząd Marszałkowski. Samorząd województwa zaplanował już terminy szkoleń dla tzw. liderów romskich, którzy zadbają o to, by członkowie ich najbliższych społeczności skorzystali z dobrodziejstw programu. Szkolenie we Włocławku ma się odbyć 6 czerwca.

X Powiatowy Mityng Lekkoatletyczny „Nadzieje Olimpijskie”

powiat.wloclawski.pl włącz . Opublikowano w Włocławek powiatowe

       W dniu 5 maja br. na stadionie w Chełmicy, Gmina Fabianki odbył się X Powiatowy Mityng Lekkoatletyczny "Nadzieje Olimpijskie". Głównymi organizatorami zawodów był UKS Cyprianka oraz SP w Cypriance. Impreza była dotowana przez Zarząd Powiatu we Włocławku.

Kujawsko - Pomorska Liga Orlika – będą miejskie rozgrywki

wloclawek.pl włącz . Opublikowano w Włocławek wiadomości

We Włocławku trwają przygotowania do organizacji miejskich rozgrywek w ramach Kujawsko - Pomorskiej Ligi Orlika - pilotażowego w skali kraju przedsięwzięcia, które ma służyć m.in. wyławianiu piłkarskich talentów.

"Wszyscy jadą już z daleka, bo Nieszawa na nas czeka"

wloclawek.pl włącz . Opublikowano w Włocławek samorząd

Prezydent Włocławka Andrzej Pałucki wraz z Burmistrzem Nieszawy Andrzejem Nawrockim zapraszają na rajd rowerowypn. „Wszyscy jadą już z daleka, bo Nieszawa na nas czeka".   Wycieczka odbędzie się 23 maja 2009 roku, w piątą  rocznicę otwarcia nadwiślańskiego szlaku rowerowego Włocławek- Toruń.

XI Regionalne Wiosenne Biegi Przełajowe

powiat.wloclawski.pl włącz . Opublikowano w Włocławek powiatowe

           W dniu 25 kwietnia już po raz jedenasty odbyły się Regionalne Wiosenne Biegi Przełajowe w Smólniku. Głównym organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy „START” w Smólniku. Wsparcia finansowego udzieliły m. in. Starostwo Powiatowe we Włocławku, Urząd Marszałkowski w Toruniu i Urząd Gminy we Włocławku.

Zwalczanie meszek i komarów

wloclawek.pl włącz . Opublikowano w Włocławek wiadomości

Prezydent Włocławka ogłosił przetarg nieograniczony na zwalczanie plagi meszek i komarów na terenie miasta. Zamówienie obejmuje zwalczanie owadów poprzez wykonanie oprysków. Nadzór merytoryczny nad operacją będzie sprawował dr n. biol. Marcin Ollik, natomiast koordynatorem z ramienia Urzędu będzie Dariusz Niemczyk z Wydziału Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności i Spraw Obronnych.