joomla templates top joomla templates template joomla

Obchody 50-lecia Aeroklubu Włocławskiego

powiat.wloclawski.pl włącz . Opublikowano w Włocławek wiadomości

            1 maja 2009 r. na lotnisku w Kruszynie odbyły się uroczystości 50-lecia Aeroklubu Włocławskiego. Podczas imprezy uroczyście zaingurowano sezon lotniczy 2009 oraz odsłonięto tablicę upamiętniajacą patrona Aeroklubu Włocławskiego ppłk pil. Stanisława Skarżyńskiego.

"Wszyscy jadą już z daleka, bo Nieszawa na nas czeka"

wloclawek.pl włącz . Opublikowano w Włocławek samorząd

Prezydent Włocławka Andrzej Pałucki wraz z Burmistrzem Nieszawy Andrzejem Nawrockim zapraszają na rajd rowerowypn. „Wszyscy jadą już z daleka, bo Nieszawa na nas czeka".   Wycieczka odbędzie się 23 maja 2009 roku, w piątą  rocznicę otwarcia nadwiślańskiego szlaku rowerowego Włocławek- Toruń.

XI Regionalne Wiosenne Biegi Przełajowe

powiat.wloclawski.pl włącz . Opublikowano w Włocławek powiatowe

           W dniu 25 kwietnia już po raz jedenasty odbyły się Regionalne Wiosenne Biegi Przełajowe w Smólniku. Głównym organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy „START” w Smólniku. Wsparcia finansowego udzieliły m. in. Starostwo Powiatowe we Włocławku, Urząd Marszałkowski w Toruniu i Urząd Gminy we Włocławku.

Zwalczanie meszek i komarów

wloclawek.pl włącz . Opublikowano w Włocławek wiadomości

Prezydent Włocławka ogłosił przetarg nieograniczony na zwalczanie plagi meszek i komarów na terenie miasta. Zamówienie obejmuje zwalczanie owadów poprzez wykonanie oprysków. Nadzór merytoryczny nad operacją będzie sprawował dr n. biol. Marcin Ollik, natomiast koordynatorem z ramienia Urzędu będzie Dariusz Niemczyk z Wydziału Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności i Spraw Obronnych.

Włocławska „schetynówka” w budowie

wloclawek.pl włącz . Opublikowano w Włocławek wiadomości

Rozpoczęła się budowa ulicy Planty II na odcinku od skrzyżowania z ul. Wiejską do skrzyżowania z ul. Kapitulną. Remont będzie kosztował 5,4 mln zł, jednak połowę tej kwoty pokryje dofinansowanie z budżetu państwa w ramach „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011” zwanego potocznie „Schetynówką”, od nazwiska pomysłodawcy - ministra spraw wewnętrznych i administracji Grzegorza Schetyny.

Film o Stanisławie Zagajewskim - reżyseria Roman Wikieł

wloclawek.pl włącz . Opublikowano w Włocławek kulturalne

Cykl prezentacji ostatniego filmu o zmarłym artyście rzeźbiarzu Stanisławie Zagajewskim: „Stanisław Zagajewski”- Reżyseria Roman Wikieł Produkcja Polskie Wydawnictwo Audiowizualne, 2006r. Projekcje filmu będą odbywały się na wystawie stałej rzeźb Stanisława Zagajewskiego w gmachu „Zbiorów Sztuki” przy ul. Zamczej 10/12. Dla grup zorganizowanych : Prezentacje będą odbywały się w godzinach pracy Muzeum (kwiecień-czerwiec), po wcześniejszym umówieniu przy zgłoszeniu od 25 do 50 osób.