joomla templates top joomla templates template joomla

Mistrzostwa woj. Kujawsko-pomorskiego placówek opiekuńczo-wychowawczych w tenisie stołowym

powiat.wloclawski.pl włącz . Opublikowano w Włocławek sport

Mistrzostwa woj. Kujawsko-pomorskiego placówek opiekuńczo-wychowawczych w tenisie stołowym W dniu 21 listopada br. w Lubieniu Kujawskim rozegrano Mistrzostwa woj. Kujawsko-pomorskiego placówek opiekuńczo-wychowawczych w tenisie stołowym. Do zawodów zgłosiły się placówki z terenu całego województwa. 

Odsłonięcie tablicy pamiątkowej w miejscowości Szewo

powiat.wloclawski.pl włącz . Opublikowano w Włocławek powiatowe

20 listopada br. w Zespole Szkół w Kłóbce odbyła się uroczystość patriotyczna, która przypomniała o bitwie pod Szewem z 22 listopada 1863 r. Uroczystość została poprzedzona odsłonięciem tablicy pamiątkowej w miejscowości Szewo.

Bezpłatna pomoc prawna

wloclawek.pl włącz . Opublikowano w Włocławek samorząd

Prezydent Włocławka ogłosił otwarty konkurs ofert, którego przedmiotem jest prowadzenie w 2016 roku punktów nieodpłatnej pomocy prawnej przez organizacje pozarządowe Jest to zadanie zlecone z zakresu administracji rządowej, które w roku 2016 będzie realizowane na terenie Gminy Miasto Włocławek. 

W sobotę Browar B. zaprasza na wystawę „Istność” grupy 0+

wloclawek.pl włącz . Opublikowano w Włocławek samorząd

Ekspozycja to wspólna wypowiedź trzech różnych osobowości, artystek tworzących grupę 0+: Tamary Sass, Anny Frąckowicz i Izabeli Łapińskiej. Mają zbliżone zainteresowania, cechuje je podobna, nienasycona dociekliwość oraz jakość plastycznego warsztatu. Odmienność uprawianych przez nie dyscyplin (grafika, fotografia, formy rzeźbiarskie wykonane przy pomocy włókien) oraz zróżnicowanie środków nie stanowiły przeszkody dla wykreowania spójnego, choć zróżnicowanego, obrazu człowieka nękanego niepokojem istnienia. 

Trwa nabór prac do VIII Triennale Plastyki Włocławskiej

wloclawek.pl włącz . Opublikowano w Włocławek kulturalne

Jest to największe przedsięwzięcie z dziedziny profesjonalnej plastyki w regionie kujawsko - dobrzyńskim. Celem Triennale jest aktywizacja środowiska artystów, konfrontacja postaw twórczych, a także zaprezentowanie włocławskiej publiczności najnowszej twórczości plastyków z regionu.

Gdzie można kupić gałęzie na opał? MZUKiD informuje: w Leśniczówce Dąbrówce!

wloclawek.pl włącz . Opublikowano w Włocławek samorząd

Miejski Zarząd Usług Komunalnych i Dróg prowadzi sprzedaż drewna, które jest dostępne na terenie Leśniczówki Dąbrówki. Obecnie można kupić drewno sosnowe, a także drewno brzozy, robinii akacjowej, topoli, wierzby, lipy, kasztanowca i klonu jesionolistnego. W sprzedaży są również gałęzie opałowe krzesane. 

Inwestycje we Włocławku. Drogowcy utwardzają drogi na kilku osiedlach

wloclawek.pl włącz . Opublikowano w Włocławek samorząd

Prace przewidziane na ten rok obejmują 10 ulic. Są to drogi zlokalizowane w Śródmieściu, na Południu, Zawiślu i Michelinie. Wykonawca robót utwardzi między innymi ulicę Parkową na odcinku od ul. Kościelnej do ul. Botanicznej, ulicę Łosią na odcinku od al. Jana Pawła II do ul. Zachodniej, ulicę Żwirki i Wigury.

Młodzi pięściarze z sukcesami

wloclawek.pl włącz . Opublikowano w Włocławek sport

W dniach 21-22 11.2015r. w Bydgoszczy odbył się XVI Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Edwarda Rinke, w którym startowali zawodnicy z Litwy, Białorusi, Rosji i szereg klubów polskich.

Wszyscy byli przeciwko mnie mówi Łukasz Zbonikowski, który zdobył mandat posła

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Włocławek wiadomości

Łukasz Zbonikowski, który już po zatwierdzeniu list został zawieszony w prawach członka PiS, lecz nie zrezygnował z kandydowania, został wybrany posłem. Zdobył blisko 9 tysięcy głosów. - Własna partia wystąpiła przeciwko mnie, własny lider, radni, nawet żona i teściowa. Kto w takich warunkach mógłby wygrać i zostać posłem? Ja zostałem - mówił Zbonikowski.

„Leśne odbicia luster”. Galeria Sztuki Współczesnej otworzy dziś w Małym Salonie wystawę Zygmunta Prondzyńskiego

wloclawek.pl włącz . Opublikowano w Włocławek kulturalne

Autora od wielu lat inspiruje przyroda Borów Tucholskich. Woda, wiatr i światło w śródleśnych jeziorach, strumykach, rozlewiskach kreują zaskakujące obrazy. Motywami prezentowanych zdjęć będą odbicia roślinności, gałęzi czy kamieni w tafli wody. Warto dodać, że Zygmunt Prondzyński jest pomysłodawcą i współtwórcą wystaw fotograficznych ” Owady” (2011) i „Ptaki”(2012) w Galerii Sztuki Współczesnej.

Zawodnicy włocławskiego klubu pożeglowali na medal

wloclawek.pl włącz . Opublikowano w Włocławek sport

W zakończonych w niedzielę Mistrzostwach Bazy Mrągowo, klubu przy szkole mistrzostwa sportowego w żeglarstwie, wystartowali zawodnicy KS AQUA Włocławek. W klasie optymist wystartowało 7 zawodników, medal złoty zdobyła Marta Lewandowska w klasyfikacji do lat 9. Marta była najmłodszą żeglarką w całej ekipie, przygodę z żaglami rozpoczęła dopiero w maju tego roku.

Trwają prace w schronisku dla zwierząt

wloclawek.pl włącz . Opublikowano w Włocławek samorząd

W ciągu najbliższych kilku tygodni sporo się zmieni we włocławskim schronisku przy ul. Przemysłowej. Zakończyły się już prace związane z czyszczeniem rynien, wyremontowano schody przy budynku administracyjnym, przygotowano podłoże do wylania betonowych posadzek w boksach.