joomla templates top joomla templates template joomla

Biblioteka zaprasza na wieczór artystyczno-literacki

wloclawek.pl włącz . Opublikowano w Włocławek kulturalne

Dziś o godz. 17.00 w Sali Kameralnej MBP przy ul. Warszawskiej rozpocznie się spotkanie pt. "Głupi Żydek". W programie promocja książki "Utkane sercem włocławskim Żydom". Wystąpią: Mirosława Stojak, Danuta Czerwińska-Murawska oraz uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych.

Wykład „Sukienka jako obraz”

wloclawek.pl włącz . Opublikowano w Włocławek kulturalne

Dziś o godz. 17.00 w Galerii Sztuki Współczesnej odbędzie się wykład „Sukienka jako obraz”

Przystań nad Wisłą przy ul. Piwnej od dziś wznawia zajęcia POWER JUMP

wloclawek.pl włącz . Opublikowano w Włocławek sport

Są to ćwiczenia z wykorzystaniem trampoliny. Można je było obserwować np. podczas pikniku „Na zdrowie”, który 1 września miał miejsce na Starym Rynku. Zajęcia wzmacniają mięśnie, poprawiają układ sercowo-naczyniowy, stymulują procesy trawienne. 

Łukasz Zbonikowski rezygnuje z członkostwa w PiS, ale nie ze startu w wyborach do Sejmu

Tomasz Węgrzyn/eSerwis.info włącz . Opublikowano w Włocławek wiadomości

W dniu dzisiejszym na oficjalnym profilu internetowym poseł Łukasz Zbonikowski poinformował o rezygnacji z członkostwa w Prawie i Sprawiedliwości. Przypomnijmy, że poseł po ukazaniu się prasowych informacji został zawieszony w prawach członka. Jednocześnie zwrócono się do niego z apelem aby zrezygnował z kandydowania, czego jednak nie uczynił informując, że "Takie działanie wcale nie byłoby honorowe, lecz słabe i tchórzowskie, a wręcz byłoby przyznaniem się do winy".

Podziękowania dla Starostwa Powiatowego

powiat.wloclawski.pl włącz . Opublikowano w Włocławek powiatowe

Podziękowania dla Starostwa Powiatowego we Włocławku za udział w konkursie „Najciekawsze Stoisko Powiatu/Lokalnej Grupy Działania”, zorganizowanym w ramach Dożynek Województwa Kujawsko – Pomorskiego i Diecezji Toruńskiej.

Pielęgniarstwo znowu na Zawiślu

wloclawek.pl włącz . Opublikowano w Włocławek samorząd

PWSZ prowadzi prace remontowe i adaptacyjne na powierzchni 452 m² przy ulicy Obrońców Wisły 1920r. Do października powstanie tutaj nowoczesne zaplecze dla zajęć praktycznych studentów pielęgniarstwa, miedzy innymi pracownie: badań fizykalnych, ratownictwa medycznego, umiejętności pielęgniarskich (pediatryczna i ogólna).

Rajd Rowerowy

wloclawek.pl włącz . Opublikowano w Włocławek sport

Miłośników dwóch kółek nie może zabraknąć 12 września na wspólnej wyprawie. Tym razem kierunkiem, w którym udadzą się uczestnicy rajdu, będzie „Osada Popowo”. Rozpoczęcie o godz. 9.00 na parkingu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przy ul. Obrońców Wisły 1920 r., natomiast zakończenie rajdu przewidziane jest na godz. 17.00 na włocławskim Zawiślu (dawna pętla MPK przy ul. Grodzkiej). 

Narodowy Dzień Sportu 2015.

wloclawek.pl włącz . Opublikowano w Włocławek sport

Narodowy Dzień Sportu 2015. Włocławek po raz pierwszy weźmie udział w ogólnopolskiej akcji 

Proces właściciela psów, które pogryzły kobietę.

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Włocławek wiadomości

Rany już się zabliźniły, ale nadal potrzebna jest intensywna i długotrwała rehabilitacja. W styczniu pani Katarzyna została dotkliwie pogryziona przez sforę psów. Dzisiaj ruszył proces ich właściciela. Jednak szanse na uzyskanie odszkodowania i ewentualnej renty są niewielkie, bo oskarżony nie pracuje i nie ma majątku.

Dożynki Województwa Kujawsko - Pomorskiego

powiat.wloclawski.pl włącz . Opublikowano w Włocławek powiatowe

Dnia 6 września 2015 roku reprezentacja Powiatu Włocławskiego brała udział w Dożynkach Województwa Kujawsko Pomorskiego i Diecezji Toruńskiej, które odbyły się na terenie Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim. Wieniec do uroczystego korowodu dożynkowego przygotowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Rakutowie, gmina Kowal.

Inwestycje we Włocławku. Rusza przebudowa dróg powiatowych

wloclawek.pl włącz . Opublikowano w Włocławek samorząd

Pierwszymi ulicami, na których rozpoczną się prace będą ul. Chmielna i al. Jana Pawła II. Niebawem wykonawca rozpocznie ustawianie znaków tymczasowej organizacji ruchu, a w połowie tygodnia rozpocznie frezowanie nawierzchni. Rozpoczęcie prac na ul. Płockiej i ul. Związków Zawodowych planowane jest w kolejnym tygodniu. 

Teatr Impresaryjny inauguruje sezon teatralny spektaklem dla dzieci

wloclawek.pl włącz . Opublikowano w Włocławek kulturalne

W ramach cyklu "Niedzielnych Spektakli Familijnych" na scenie kameralnej 20 września o godz. 11.00 pokazane zostanie najnowsze przedstawienie Teatru Ludzi Upartych pt: "PCHŁA SZACHRAJKA". 

Starosta odwiedził dzieci

powiat.wloclawski.pl włącz . Opublikowano w Włocławek powiatowe

Dnia 3 września 2015 roku Starosta Włocławski spotkał się z Panią Dyrektor, gronem pedagogicznym i uczniami w Szkole Podstawowej im. L. J. Kronenberga w Brzeziu. Dziękując za serdeczne przyjęcie nowych uczniów - wychowanków Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo Wychowawczej - przekazał dzieciom słodkie upominki.