joomla templates top joomla templates template joomla

40 LAT JESIENI NA PAŁUKACH

gmina.wloclawek.pl włącz . Opublikowano w Włocławek gminne

 "Jesień na Pałukach" to najstarsza i największa tego typu impreza w Polsce Północnej. Organizowane w ramach „Jesieni na Pałukach” są: Zjazd Twórców Ludowych, Jarmark Sztuki Ludowej i Przegląd Kapel i Gawędziarzy Ludowych.

W tym roku do Żnina przybyli twórcy z Wielkopolski, Kujaw, Pomorza, Krajny, Borów Tucholskich i Pałuk.„Jesień na Pałukach” to impreza znana i „nagłaśniana” przez media, dlatego również w tym roku przybyło na nią tysiące turystów, aby w malowniczej scenerii żnińskiego rynku, u stóp gotyckiej baszty podziwiać i kupować ludową sztukę. Impreza to święto artystów, którzy prezentowali dzieło swoich rąk.

Również w tym roku było ich kilkudziesięciu. To także impreza, podczas której na scenie przy Baszcie swoim dorobkiem artystycznym chwalą się zespoły folklorystyczne. Swój dorobek artystyczny zaprezentował również zespół folklorystyczny ,,Kruszynioki" z Gminnego Ośrodka Kultury z siedzibą w Kruszynie z Gminy Włocławek.

Występ został nagrodzony gromkimi brawami oraz Dyplomem z podziękowaniem za udział w Przeglądzie Kapel i Zespołów Ludowych Jesień na Pałukach. Tegoroczny przegląd zakończył koncert dwóch zespołów: „Ludożerców z innej wsi” i Zespołu Pieśni i Tańca "Pomorze”.