joomla templates top joomla templates template joomla

Dożynki Województwa Kujawsko - Pomorskiego

powiat.wloclawski.pl włącz . Opublikowano w Włocławek powiatowe

Dnia 6 września 2015 roku reprezentacja Powiatu Włocławskiego brała udział w Dożynkach Województwa Kujawsko Pomorskiego i Diecezji Toruńskiej, które odbyły się na terenie Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim. Wieniec do uroczystego korowodu dożynkowego przygotowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Rakutowie, gmina Kowal.

Ozdoby dożynkowe na stoisko promocyjne powiatu przygotowała Pani Zofia Szmajda, znana hafciarka, która zaprezentowała hafty, serwety oraz lalki ubrane w odświętne stroje kujawskie. Odwiedzający namiot mogli posłuchać Zespołu Folklorystycznego „Kruszynioki” z Kruszyna oraz spróbować naszych tradycyjnych produktów i wypieków przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Rakutowa i Kruszyna.

Wystawione zostały także materiały promocyjne Powiatu Włocławskiego oraz Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania Dorzecza Zgłowiączki. Stoisko Powiatu Włocławskiego odwiedzali między innymi parlamentarzyści, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Wojewoda Kujawsko-Pomowski.

Na zakończenie uroczystości Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych – Pan Tomasz Olach, w imieniu Starosty Włocławskiego – Pana Kazimierza Kacy i swoim własnym, podziękował wszystkim osobom promującym Powiat Włocławski podczas Dożynek oraz Paniom, które brały udział w tradycyjnym obrzędzie dożynkowym.