joomla templates top joomla templates template joomla

Trwa ustalanie okoliczności pożaru policyjnych radiowozów. Spłonęły dwa pojazdy w kujawsko-pomorskiem zaparkowane przed posterunkiem w Choceniu

info: KWP, Bydgoszcz włącz . Opublikowano w Włocławek powiatowe

Policjanci, pod nadzorem prokuratora, ustalają okoliczności pożaru dwóch radiowozów policyjnych, które zaparkowane były przed Posterunkiem Policji w Choceniu, pow. włocławski. Z pewnością istotna w tej sprawie będzie opinia biegłego z zakresu pożarnictwa. Niewykluczone jednak, że było to celowe podpalenie.
 
Do zdarzenia doszło w nocy z 10 na 11 czerwca, około 2.00. Wówczas, dyżurny policji z Włocławka otrzymał zgłoszenie z centrum powiadamiania ratunkowego, że najprawdopodobniej palą się radiowozy zaparkowane przed Posterunkiem Policji w Choceniu. 
 
 
Na miejsce niezwłocznie zostali skierowani policjanci. Wcześniej zgłoszenie w tej sprawie otrzymała również straż pożarna, która także wysłała tam swoje siły. Strażacy z OSP w Choceniu podjęli akcję gaśniczą i ugasili pożar. Poza mundurowymi na miejsce udał się również prokurator i biegły z zakresu pożarnictwa.
 
Z dotychczasowych ustaleń wynika, że częściowemu spaleniu uległy dwa oznakowane radiowozy stojące przed posterunkiem: kia ceed i opel corsa. Obecnie trwa szacowanie strat i ustalanie dokładnych okoliczności zdarzenia. Z pewnością istotna w tej sprawie będzie opinia biegłego, niewykluczone jednak, że było to celowe podpalenie.