joomla templates top joomla templates template joomla

Uwaga łosie na drodze. Już dwie kolizje z udziałem zwierząt

włącz . Opublikowano w Włocławek powiatowe

 
Przejeżdżając przez tereny leśne kierowcy winni uważać na leśne zwierzęta. W ciągu ostatnich kilkunastu godzin na naszych drogach doszło do dwóch kolizji z udziałem łosi. 
 
Na szczęście kierowcom nic poważnego się nie stało. Zwierzęta niestety zginęły.
 
 
Poranek 9 września nie należał do przyjemnych dla kierowców, którzy uczestniczyli w kolizji drogowej.
 
Tuż przed godz.6 u wylotu z Włocławka w kierunku Torunia, citroen kierowany przez 65-letniego kierowcę uderzył w łosia, który nagle wyszedł z lasu na jezdnię. Po uderzeniu zwierzak znalazł się na przeciwległym pasie i uderzył w  forda. Samochód dachował. 63-letni kierowca forda trafił do szpitala, ale obrażenia okazały się niegroźne. 
 
 
Obaj kierowcy byli trzeźwi. Łoś padł. Przez kilkadziesiąt minut ruch na drodze był utrudniony, odbywał się wahadłowo.
 
Podobny scenariusz miała kolizja, do której doszło wczoraj 8 wrzesnia tuż po godz.18. Zdarzenie  miało miejsce na drodze krajowej, w kierunku na Brześć Kujawski.
 
Z ustaleń wynika, że 40-letnia kobieta kierując skodą uderzyła w łosia, który nagle pojawił się na jezdni. Kierująca autem byłą trzeźwa. Łoś padł. Policjanci kierowali ruchem wahadłowo przez kilkadziesiąt minut.
 
Pamiętajmy! Ostrzegawcze znaki drogowe uprzedzają o miejscach, w których występują lub mogą występować niebezpieczeństwa, oraz zobowiązują  uczestników ruchu do zachowania szczególnej ostrożności!