joomla templates top joomla templates template joomla

25-latka prowadząca skodę sięgała po telefon i straciła panowanie nad pojazdem. W efekcie doszło do wywrócenia auta

info: Policja, Włocławek włącz . Opublikowano w Włocławek wiadomości

Chwila nieuwagi na drodze wystarcza, aby doprowadzić do poważnego w skutkach zdarzenia drogowego. Wczoraj (08.07.19) w dwóch przypadkach przekonali się o tym kierowcy. W pierwszym przypadku 25-latka prowadząc skodę sięgała po telefon i straciła panowanie doprowadzając do wywrócenia pojazdu. Natomiast w drugim wstępnie ustalono, że 65-latek skręcają w lewo skodą nie udzielił pierwszeństwa motocykliście. Apelujemy o ostrożność i rozwagę na drogach.
 
 
Do pierwszego zdarzenia doszło wczoraj (08.07.19) w godzinach porannych na drodze powiatowej 2938C w m. Przysypka (gm. Chodecz). Mundurowi ustalili, że kierująca samochodem skoda 25-letnia mieszkanka powiatu kolskiego podczas jazdy sięgała po telefon.
 
 
Ta krótka nieuwaga spowodowała utratę panowania nad pojazdem, który zjechał na pobocze uderzając w przepust. Później pojazd wywrócił się i zatrzymał pionowo na stojącym oplu. Kierująca może mówić w tym przypadku o dużym szczęściu, gdyż nie odniosła poważnych obrażeń. Za spowodowanie zdarzenia drogowego została ukarana przez policjantów ruchu drogowego mandatem karnym oraz punktami.
 
Natomiast około godziny 15 zostaliśmy powiadomieni o zderzeniu motocykla z samochodem osobowym na drodze DK-91 przy ulicy Toruńskiej we Włocławku. Policjanci wstępnie ustalili na miejscu, że 65-letni kierujący skodą jadąc ulicą Toruńska wykonując manewr skrętu w lewo nie udzielił  pierwszeństwa przejazdu 45-letniemu motocykliście. W wyniku uderzenia w bok skody kierujący motocyklem został zabrany do szpitala. Teraz prowadzone jest postępowanie w sprawie wypadku drogowego, które wyjaśni wszystkie okoliczności zdarzenia.  
 
 
 
Przestrzegamy przed zachowaniami, które mogą zdekoncentrować kierujących na drodze. W niektórych przypadkach wystarczy chwila nieuwagi i dochodzi do zdarzenia drogowego. Pamiętajmy, że każda chwila nieuwagi podczas prowadzenia pojazdu może kosztować nas zdrowie lub życie. Ostrzegamy przed zbytnim pośpiechem „za kółkiem”. Będąc uczestnikiem ruchu drogowego należy respektować obowiązujące przepisy, a także dostosować prędkość jazdy do warunków na drodze.