joomla templates top joomla templates template joomla

32-letni ojciec pobił dwóch synów, jednemu złamana ręke, a drugiemu nogę. Mężczyzna miał 2,4 promila alkoholu, oskarża się go o znęcanie się nad rodziną

info: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Włocławek wiadomości

32-letni mężczyzna z Włocławka usłyszał zarzuty znęcania się nad rodziną i został tymczasowo aresztowany. Dwaj synowie mężczyzny ze złamaniami kończyn trafili do szpitala. Reszta rodzeństwa trafiła na obserwację, bo dzieci wyglądały na zaniedbane. Ich ojcu grozi do 10 lat więzienia.
 
 
O sprawie policjantów zaalarmowali lekarze, którzy badali dzieci.
 
- Z relacji lekarza wynikało, że dzieci mogą mieć obrażenia, które mogą wynikać z pobicia. Natychmiast policjanci zajęli się sprawa, ustalili gdzie mieszkają te dzieci, pojechali do miejsca zamieszkania. W mieszkaniu zastali 32-letniego mężczyznę. Była od niego wyczuwalna silna woń alkoholu, był to ociec tych dzieci. Mężczyzna miał 2,4 promila alkoholu – relacjonuje st. sierż. Tomasz Tomaszewski z policji we Włocławku.
 
 
Sprawę wyjaśnia prokuratura, bo rodzina była pod opieką kuratora, a do znęcania mogło dochodzić już od dłuższego czasu. Mężczyzna został już przesłuchany.
 
- Prokurator zarzucił mężczyźnie popełnienie czynu zabronionego, polegającego na znęcaniu się nad rodziną. Prokurator przyjął także, że podejrzany stosował szczególne okrucieństwo wobec dzieci. Podejrzany przyznał się do tego czynu i złożył wyjaśnienia – poinformował Arkadiusz Arkuszewski z Prokuratury Rejonowej we Włocławku.
 
Jak informują lekarze, jeden z pobitych chłopców po opatrzeniu został zwolniony do domu, ale drugi musiał przejść operację i wciąż przebywa w szpitalu.