joomla templates top joomla templates template joomla

7 pijanych kierowców, 2 wypadki, 10 kolizji drogowych. Podsumowanie ostatniego wakacyjnego weekendu

włącz . Opublikowano w Włocławek wiadomości

 
Ostatni, wakacyjny weekend za nami. Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących. Nie obyło się bez zdarzeń drogowych, ale na szczęście bez tragicznych skutków.
 
Ostatni, wakacyjny weekend przeszedł już do historii. Policjanci z włocławskiej drogówki mając na uwadze zwiększony ruch na naszych drogach w sposób szczególny dbali o bezpieczeństwo podróżujących.
W ciągu minionego weekendu przeprowadzili blisko 650 sprawdzeń pod kątem trzeźwości kierujących.
 
 
Niestety w 7 przypadkach okazało się, że kierowcy zlekceważyli zdrowy rozsądek i zasiedli za kierownicę będąc w stanie nietrzeźwości, 2 było pod wpływem alkoholu.
 
W omawianym okresie doszło do 2 wypadków drogowych, na szczęście bez tragicznych skutków. W obu przypadkach kierowcy byli trzeźwi, sami odnieśli ogólne obrażenia.
 
To również czas, kiedy doszło do 10 kolizji drogowych.
 
Mundurowi wylegitymowali również 520 osób kierujących. W 196 przypadkach kierowcy zostali ukarania mandatami, niestety w większości przypadków za przekroczenie prędkości.
 
Zatrzymano 31 dowodów rejestracyjnych, gdzie przyczyną w przewadze był zły stan techniczny pojazdów.
 
Porównywalnie w ostatni wakacyjny weekend ubiegłego roku sprawdzeń podkontem stanu trzeźwości było prawie 640. Nie odnotowano wówczas nietrzeźwego kierującego. W tym czasie również doszło do 2 niegroźnych wypadków oraz 14 kolizji.
 
Policjanci dokonali 543 legitymowań. Padło wówczas znacznie więcej mandatów-283, jednak powodem tego było podobnie jak w roku bieżącym, przekroczenie prędkości. W 43 przypadkach zatrzymany został dowód rejestracyjny, również z powodu złego stanu technicznego.