joomla templates top joomla templates template joomla

Dwóch 19-latków ukradło pojemnik z pieniędzmi przeznaczonymi dla chorych i niepełnosprawnych dzieci. Jeden z nich wielokrotnie dokonywał kradzieży sklepowych, usłyszał łącznie aż 12 zarzutów

info: KMP/Włocławek włącz . Opublikowano w Włocławek wiadomości

 
Dwóch 19-latków odpowie za kradzież pojemnika z pieniędzmi przeznaczonymi dla chorych i niepełnosprawnych dzieci. Złodzieje zostali wczoraj zatrzymani przez włocławskich mundurowych. Dodatkowo śledczy ustalili, ze jeden z nich wielokrotnie dokonywał kradzieży sklepowych, w związku z czym usłyszał łącznie aż 12 zarzutów kradzieży oraz 1 posiadania środków odurzających. Za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.
 
Do kradzieży pojemnika z pieniędzmi przeznaczonymi dla chorych i niepełnosprawnych dzieci zbieranych przez jedną z fundacji  doszło na terenie sklepu spożywczego w mieście w zeszłym tygodniu. Funkcjonariusze ustalili, że dwóch młodych mężczyzn poczekało, aż market opustoszeje, a następnie podeszło do ekspedientki i rozpoczęło z nią rozmowę.
 
 
Po chwili jeden z nich chwycił pojemnik z datkami i obaj wybiegli ze sklepu. Całe zdarzenie uchwycił monitoring, który pozwolił na wytypowanie podejrzewanych. Ich zatrzymanie było tylko kwestią czasu.
 
W czwartek funkcjonariusze patrolujący miasto, dzięki uzyskanym informacjom oraz własnym ustaleniom, rozpoznali podejrzewanych i ich zatrzymali. Mężczyźni byli kompletnie zaskoczeni widokiem mundurowych, myśleli bowiem, że pozostaną bezkarni.
 
Zatrzymanych 19-latków przewieziono na komendę, gdzie przyznali się do popełnionego czynu i usłyszeli zarzuty kradzieży. Dodatkowo śledczy zgromadzili obszerny materiał dowodowy wobec jednego z nich, świadczący o popełnieniu przez niego innych kradzieży sklepowych w okresie od października 2019 roku. Wobec tego mężczyzna usłyszał łącznie aż 12 zarzutów dotyczących kradzieży artykułów ze sklepu i jeden dotyczący posiadania środków odurzających. Obaj staną wkrótce przed sądem i odpowiedzą za swoje postępowanie.