joomla templates top joomla templates template joomla

Groził i znieważył redaktorkę jednego portali internetowych. Mieszkaniec Włocławka usłyszał zarzut. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego dwu miesięczny areszt

info: kmp, Włocławek włącz . Opublikowano w Włocławek wiadomości

Włocławscy policjanci zatrzymali 31-latka, który za pomocą wpisu w przestrzeni internetowej groził i znieważył redaktorkę jednego z portali włocławskich. Mieszkaniec Włocławka usłyszał zarzut związany z groźbami karalnymi i znieważeniem, a na wniosek prokuratora i policjantów sąd zastosował wobec niego dwu miesięczny areszt.
 
 
Sprawa miała swój początek 19 lutego br., kiedy pod jednym z tekstów zamieszczonych na portalu społecznościowym pojawił się obraźliwy wpis, a także wpłynął na skrzynkę redakcyjną e-mail z groźbami wobec redaktorki portalu. 
 
Po zgłoszeniu przestępstwa policjanci kryminalni z Włocławka przy współpracy z mundurowymi zwalczającymi cyberprzestępczość z Bydgoszczy na podstawie przeprowadzonych czynności ustalili osobę, która mogła mieć związek z wpisami.
 
 
W sobotę 28 lutego  funkcjonariusze zapukali do jednego z mieszkań i zatrzymali 31-latka do sprawy. W mieszkaniu mundurowi zabezpieczyli nośniki danych, które trafiły do specjalistów z dziedziny informatyki.
 
Jeszcze tego samego dnia po zebraniu materiału 31-latek usłyszał od śledczych zarzut związanych z groźbami karalnymi i znieważeniem redaktorki jednego z portali włocławskich. Prokurator i policjanci wystąpili do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego. Sąd w godzinach wieczornych po zapoznaniu się z dowodami w sprawie  przychylił się do wniosku śledczych i na najbliższe 2-miesiące 31-latek trafi do aresztu tymczasowego.
 
 
Pamiętajmy, że osoby korzystające z przestrzeni internetowej i wypisujące różne groźby wobec innych osób lub nakłaniające do popełnienia przestępstwa czy zbrodni także podlegają przepisom prawa. Za złamanie ich może grozić kara pozbawienia wolności.