joomla templates top joomla templates template joomla

18-letni zamachowiec z Brześcia Kujawskiego planował masowe zabójstwo. Obezwładnił go woźny ratując życie dziesiątek osób! Ranna dziewczyna została postrzelona trzy razy

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Włocławek wiadomości

"Jedna kula przeszła na wylot, druga zarysowała wątrobę, trzecia utknęła o pół centymetra od rdzenia kręgowego" - opowiada ojciec dziewczynki, rannej po poniedziałkowym ataku 18-latka w Szkole Podstawowej nr 1 w Brześciu Kujawskim.
 
 
Zarzut usiłowania zabójstwa wielu osób postawiono 18-latkowi, który wtargnął do szkoły w Brześciu Kujawskim i postrzelił pracującą tam kobietę. Ranna została także 11-letnia uczennica.
 
 
Jak przekazał rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej we Włocławku Wojciech Fabisiak, 18-latek posłużył się także materiałami wybuchowymi, które sam przygotował.
 
Według relacji ojca dziewczyny rannej po poniedziałkowym ataku 18-latka w Szkole Podstawowej nr 1 w Brześciu Kujawskim:
 
- "Jedna kula przeszła na wylot, druga zarysowała wątrobę, trzecia utknęła o pół centymetra od rdzenia kręgowego" -
 
 
 
Dziewczynka, po poniedziałkowym zdarzeniu w szkole, śmigłowcem LPR została przetransportowana do szpitala dziecięcym w Toruniu. Przeszła tam operację. - 
 
Jak mówi ojciec uczennicy dla TVP Bydgoszcz: 
 
- "Dostaliśmy telefon z ze szkoły, żebyśmy przyjechali do szkoły "bo z Oliwią jest coś nie tak". Myśleliśmy, że przewróciła się na wf, bo te lekcje miało jako dwie pierwsze. Za chwilę odebrałem drugi telefon, że pilnie przyjechali, bo córka jest ranna. Wsiedliśmy w samochód, widzieliśmy zamieszanie koło szkoły straże, nie wiedzieliśmy, co się stało, tylko że jest jedno dziecko ranne. W tym momencie człowiek myśli wszystko, dopiero później okazało się, co się tak naprawdę stało. Do tej pory chcieliśmy, żeby zostało tak, że córka dostała odłamkami petardy, Ona jednak została trafiona trzy razy trafiona z pistoletu: jedna kula przeszła na wylot, dwie tkwiły w ciele. Wczoraj wieczorem zostały wyjęte. Najgorsze były godziny nocne: czy wystąpią jakieś powikłania. Jak się okazało, jedna kula zarysowała wątrobę, druga przeszła pół centymetra od rdzenia kręgowego. Na tą obecną jest wszystko dobrze. najgorsze mamy za sobą".