joomla templates top joomla templates template joomla

Paramotolotniarz na wysokości 200 metrów, stracił sterowność nad skrzydłem, zaczął schodzić w dół i uderzył w ziemię. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu

info: Policja, Włocławek; fot: Archiwum/eReporter14 włącz . Opublikowano w Włocławek wiadomości

Policjanci z Włocławka, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają okoliczności zdarzenia z udziałem paramotolotniarza, do którego doszło wczoraj w powiecie włocławskim. 27-letni mężczyzna podczas wykonywania manewrów w locie spadł na ziemię i poniósł śmierć na miejscu.
 
 
Wczoraj (2.06.19) tuż przed 7.00 włocławski dyżurny został poinformowany o zdarzeniu z udziałem paramotolotniarza w miejscowości Ludwinowo (gm. Włocławek). Z relacji zgłaszającego wynikało, że spadł on na ziemię i na skutek poniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu. Policjanci zabezpieczyli teren wypadku i wspólnie z prokuratorem oraz przedstawicielem Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych wyjaśniali okoliczności zdarzenia.
 
 
Ze wstępnych ustaleń wynika, że 27-letni mieszkaniec Włocławka po wystartowaniu paramotolotnią z lotniska w Kruszynie wykonywał różnego rodzaju manewry. Podczas jednego z nich, na wysokości około 200 metrów, stracił sterowność nad skrzydłem, które częściowo się  podwinęło. Paramotolotniarz zaczął schodzić w dół spiralnie i uderzył w ziemię.  
 
Mundurowi, pod nadzorem prokuratora, prowadzą śledztwo, które wyjaśni przyczyny wypadku lotniczego.