joomla templates top joomla templates template joomla

Przez policjanta - fałszywego - kobieta straciła kilkanaście tysięcy złotych

włącz . Opublikowano w Włocławek wiadomości

 
Włocławianka padła ofiarą oszusta. Metodą na tzw.policjanta kobieta straciła kilkanaście tysięcy złotych swoich oszczędności. 
 
Włocławscy mundurowi prowadzą czynności w tej sprawie apelując jednocześnie o zachowanie szczególnej ostrożności.
 
 
Metoda oszustw na tzw.wnuczka przybrała już wiele odcieni. Informowaliśmy o przypadkach, kiedy oszust podaje się za wnuczka, syna, innego członka rodziny, ale również za policjanta.
 
Właśnie taki przypadek włocławscy mundurowi odnotowali w czasie wczorajszej (11.08)służby.
 
Informacja o tym zdarzeniu dotarła do dyżurnego po godz.15. Z ustaleń policjantów wynika, że do 69-letniej mieszkanki os.Południe zadzwonił telefon. Kobieta usłyszała płaczący głos mężczyzny, który podał się za jej syna informując, że stał się sprawcą wypadku. Z uwagi na to, że są osoby poszkodowane potrzebne są pieniądze, aby „załatwić sprawę”.
 
Na „dowód” wiarygodności okoliczności rozmówca przekazał telefon innemu mężczyźnie, który przedstawił się jako policjant. To właśnie on dalej był już w kontakcie z kobietą i instruował gdzie i komu ma przekazać pieniądze.
Nie trudno zgadnąć, że w takiej sytuacji 69-latka nabrała przekonania, że musi pomóc swemu synowi. Z uwagi na to, że w domu nie miała kwoty, o jaką prosił rozmówca, kobieta udała się do jednego z banków i pobrała pokaźną kwotę pieniędzy. 
 
W umówionym miejscu, nieznajomemu podającemu się za kuriera przekazała swe oszczędności.
Na tym jednak nie koniec. Kobieta stawiła się w innym banku, celem pobrania kolejnej kwoty pieniędzy. W międzyczasie wykonała telefon do rodziny. Na miejscu, w banku zjawił się jeden z synów oraz jej siostra.  Dopiero ona zasugerowała, aby wykonać telefon sprawdzający i zweryfikować, czy rzeczywiście doszło do takiego wypadku a syn potrzebuje pomocy.
 
Nie trudno się domyśleć, że po wykonaniu telefonu okazało się, że syn jest w pracy i czuje się doskonale… Niestety było już za późno. Część oszczędności 69-latki stało się łupem oszusta.
 
Policja apeluje!
 
- nie przekazuj żadnych pieniędzy osobom, które telefonicznie podają się  za członków waszej rodziny lub proszą o przekazanie pieniędzy poprzez osoby pośredniczące;
- pamiętaj, że policjanci, funkcjonariusze CBŚP nie prowadzą żadnych działań  „przez telefon”;
- przekazujmy informacje o takich sposobach działania przestępczego członkom rodziny, sąsiadom, zwłaszcza osobom starszym i uczulmy je, aby wykazywały się ograniczonym zaufaniem w stosunku do nieznajomych kontaktujących się przez telefon;
- w razie jakiejkolwiek wątpliwości dzwoń, ale koniecznie z innego aparatu  pod numer telefonu 54/414-50-25; 414-50-26; 414-50-27 lub tel. kom. 731 687 990- policjanci przyjadą i wyjaśnią  sprawę.