joomla templates top joomla templates template joomla

Tłumaczył policjantom, ze biały proszek jest lekarstwem potrzebnym na problemy z żołądkiem. Pobudzonego kierowcę przetransportowano na komisariat, proszę okazał się amfetaminą

info: Policja, Włocławek włącz . Opublikowano w Włocławek wiadomości

Biały proszek, który ujawnili włocławscy policjanci przy kierującym podczas kontroli drogowej, miał być jego zdaniem środkiem przeczyszczającym w związku z kłopotami gastrycznymi. Takim tłumaczeniom nie dali się zwieść czujni funkcjonariusze, którzy zatrzymali 43-latka w związku z podejrzeniem posiadania narkotyków. Jeśli badanie krwi potwierdzi przypuszczenia mundurowych, mieszkaniec Włocławka odpowie także za prowadzenie auta pod wpływem środków odurzających.
 

Policjanci na całym świecie mierzą się z dziwnymi i nieprawdopodobnymi historiami, które próbują im „wcisnąć” ludzie chcący uniknąć odpowiedzialności za popełnione czyny. Włocławek nie odbiega pod tym kątem od innych miast. Stróże prawa z miejscowej komendy praktycznie codziennie wysłuchują naciąganych i nierealnych historii, które przeważnie mają na celu zmylenie ich czujności i odstąpienie od ukarania.
 
 
Nie inaczej 
stało się wczoraj, gdy policjanci „patrolówki” namierzyli opla, za kierownicą którego siedział mężczyzna, próbujący ewidentnie uniknąć kontaktu z mundurowymi. Zmieniał kierunek jazdy, skręcając w ciasne uliczki i nerwowo sprawdzał położenie radiowozu w lusterkach.

Po zatrzymaniu do kontroli, kierujący unikał kontaktu wzrokowego z funkcjonariuszami, był nadmiernie pobudzony, miał przekrwione oczy, a pod nosem ślady białego proszku. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy, ale sprawiał wrażenie jakby coś ukrywał. Po chwili policjanci ujawnili przy nim woreczek z białym proszkiem, który jak twierdził, jest lekarstwem. Mężczyzna rzekomo poskarżył się przypadkowym przechodniom na ulicy o swoich problemach i w związku z tym otrzymał od jednego z nich woreczek z zawartością środków przeczyszczających. Mundurowi nie dali wiary tym wyjaśnieniom i przetransportowali mieszkańca Włocławka na komendę, gdzie zatrzymali mu prawo jazdy i osadzili w policyjnej celi.
 
Ujawniony przez funkcjonariuszy biały proszek okazał się amfetaminą, w związku z czym 43-latek odpowie za naruszenie przepisów Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii. Ponadto jeśli badania krwi potwierdzą przypuszczenia mundurowych, mężczyzna będzie także odpowiadał za kierowanie pod wpływem środków odurzających. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.