joomla templates top joomla templates template joomla

Trzymając noże w rękach chciał zmusić funkcjonariuszy do odstąpienia od zatrzymania. W jego mieszkaniu mundurowi ujawnili znaczne ilości środków odurzających

info: Policja, Włocławek włącz . Opublikowano w Włocławek wiadomości

Policjanci z Izbicy Kujawskiej zatrzymali 26-latka, który trzymając noże w rękach chciał zmusić funkcjonariuszy do odstąpienia od zatrzymania. Dodatkowo w jego mieszkaniu mundurowi ujawnili znaczne ilości środków odurzających. Sprawca usłyszał zarzuty w prokuraturze, za które może mu grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i zastosował 3-miesięczny areszt tymczasowy.
 
 
Do zdarzenia doszło w czwartek (02.01.2020) w jednym z mieszkań na terenie Izbicy Kujawskiej. Z relacji zgłaszającego wynikało, że chce sobie zrobić krzywdę. Na takie zachowanie natychmiast zareagowali mundurowi z Izbicy Kujawskiej, którzy na miejscu zastali mężczyznę trzymającego noże w rękach.
 
Przez cały czas interwencji groził pozbawieniem życia i zdrowia interweniującym funkcjonariuszom kiedy tylko oni do niego podejdą. Prowadzona rozmowa nie przyniosła efektu, a zachowanie stawało się coraz bardziej agresywne. Na to nie mogli pozwolić interweniujący policjanci i wykorzystując chwilę nieuwagi obezwładnili go. Po udzielonej pomocy przez ratowników medycznych 26-latek trafił do policyjnego aresztu.
 
 
Takie zachowanie zatrzymanego wskazywało, że mógł być on pod wpływem środków odurzających i kryminalni postanowili sprawdzić czy w mieszkaniu nie ma narkotyków. W trakcie przeszukania w jednej z szaf ujawnili pudełko z zawartością zawiniątek z białym proszkiem i suszem roślinnym. Przeprowadzone w komendzie badanie zabezpieczonych środków wykazało, że biały proszek to amfetamina o wadze 47 gramów, a susz to 0,3 g marihuany.
 
W piątek (03.01.2020) policjanci z Izbicy Kujawskiej doprowadzili zatrzymanego do prokuratury, gdzie usłyszał on zarzuty związane z groźbami wobec funkcjonariuszy i naruszeniem ich nietykalności mającymi na celu zmuszenie do odstąpienia od interwencji oraz posiadania znacznych ilości środków odurzających. Za tego typu czyny może mu grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
 
Jeszcze w tym samym dniu 26-latek trafił do sądu, gdzie policjanci wspólnie z prokuratorem wnioskowali o tymczasowe aresztowanie. Po zapoznaniu się z materiałem sędzia przychylił się do wniosku i najbliższe 3-miesiące mieszkaniec Izbicy Kujawskiej spędzi w areszcie tymczasowym.