joomla templates top joomla templates template joomla

Strzelanina w szkole w Brześciu Kujawskim koło Włocławka. 18-latek wtargnął na teren szkoły, wrzucił petardę hukową, a następnie postrzelił sprzątaczkę. Ranna jest także 11–latka

info: TVP, info włącz . Opublikowano w Włocławek wiadomości

W szkole w Brześciu Kujawskim koło Włocławka doszło w poniedziałek ok. godz. 10.00 do strzelaniny. Rzeczniczka kujawsko-pomorskiej policji podinspektor Monika Chlebicz poinformowała, że 18-latek wtargnął na teren szkoły, wrzucił petardę hukową, a następnie postrzelił sprzątaczkę. Ranna jest także 11–latka.
 
 
 
W Szkole Podstawowej nr 1 im. Władysława Łokietka w Brześciu Kujawskim, w wyniku postrzelenia, lekko ranne zostały dwie osoby. Sytuacja została opanowana przez policję. Prosimy rodziców o pilny odbiór dzieci ze szkoły.
 
 
Zamaskowany mężczyzna przyszedł w poniedziałek około godz. 10:00 do szkoły, najpierw wrzucił do budynku petardy hukowe. - Następnie użył broni wobec pani sprzątaczki. Kobieta doznała obrażeń,a le jak przekazali ratownicy medyczni ja opatrujący, nie zagrażają one życiu – relacjonuje rzecznik kujawsko-pomorskiej policji, podinsp. Monika Chlebicz. 
 
Od odłamków petard obrażeń doznała jeszcze 11-letnia uczennica. - Dziewczynka nie doznała także obrażeń zagrażających jej życiu - uspokaja podinsp. Chlebicz. 
 
Napastnik został obezwładniony przez pracownika szkoły i przekazany przybyłym policjantom. To 18-letni były uczeń tej podstawówki. - Zabezpieczyliśmy pistolet, którego najprawdopodobniej użył wobec woźnej. Poddana zostanie badaniom, by ustalić, jaki to rodzaj. Będziemy też ustalali motywy działania tego młodego mężczyzny - kończy rzecznik KWP w Bydgoszczy.
 
 
 
Jak się nieoficjalnie dowiedzała się TVP woźna ma rany brzucha, a uczennica - nogi. Na miejscu zjawiły się wszystkie służby: policja, pogotowie ratunkowe, wezwany został śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał uczennicę do szpitala w Toruniu. 
 
Wszyscy uczniowie i pracownicy opuścili szkołę. Zebrał się tam gminny sztab kryzysowy.