joomla templates top joomla templates template joomla

W chwilę po tym jak pojazd dachował na A1 w auto, które zatrzymało się na przeciwległym pasie w celu udzielenia pomocy uderzył pojazd dostawczy. Cztery osoby zabrano do Szpitala

info: Policja, Włocławek włącz . Opublikowano w Włocławek wiadomości

Włocławscy policjanci prowadzą postępowania w sprawie dwóch zdarzeń drogowych, do których doszło na obu kierunkach autostrady A-1 w pobliżu węzła zachodniego. Do szpitali zostały odwiezione zostały 4 osoby poszkodowane. Przez cztery godziny ruch na autostradzie był całkowicie zablokowany, a służby kierowały pojazdy na objazd drogą DK-91.
 
 
We wtorek 25 maja przed godziną 5 dyżurny został powiadomiony o dachowaniu pojazdu poruszającego się autostradą A-1 w kierunku Łodzi na 195 kilometrze w pobliżu węzła autostradowego nr 15. Chwilę później wpłynęło kolejne zawiadomienie o następnym zdarzeniu w pobliżu pierwszego, gdzie zderzyły się dwa pojazdy w kierunku Gdańska. Policjanci kiedy dotarli zabezpieczyli miejsce zdarzenia i udzielali pomocy poszkodowanym. 
 
 
Następnie mundurowi ustalili, że w obydwóch zdarzeniach wzięło udział 9 osób, z których 4 zostały zabrane do szpitali. Po zakończonych działaniach ratowniczych mundurowi ustalili, że pierwsze zdarzenia miało miejsce przed godziną 5 na jezdni w kierunku Łodzi. Z wstępnych ustaleń na miejscu wynika, że 56-letni kierujący citroenem jadąc lewym szybkim pasem ruchu zjechał na pobocze, gdzie stracił panowanie nad pojazdem, który dachował. W pojeździe podróżowało pięć osób, z których jedna została przewieziona do szpitala. 
 
Chwilę po godzinie 5 kierujący audi widząc zdarzenia na przeciwległym pasie zatrzymał się na poboczu w celu udzielenia pomocy i w tym samym czasie został uderzony przez dostawczego fiata w tył pojazdu. 
 
 
 
Audi kierował 32-latek, natomiast fiatem 35-latek. Z tego zdarzenia do szpitala zostały zabrane trzy osoby, w tym kilkumiesięczne dziecko. 
 
Sprawdzony przez mundurowych stan trzeźwości kierujących pojazdami wykazał, że byli oni trzeźwi. Dodatkowo od 35-latka pobrano krew w celu sprawdzenia czy nie prowadził on pojazdu pod wpływem środków odurzających.
 
W trakcie działania służb autostrada A-1 pomiędzy węzłami Zachód-Północ była zablokowana. Służby autostrady i policjanci wyznaczyli objazd drogę krajową 91. Po czterech godzinach ruch na obu kierunkach autostrady został przywrócony.
 
W sprawie zdarzeń prowadzone jest są postępowania, które wyjaśnią przyczyny wypadków.